Главная » Нейросонографія

Нейросонографія

Нейросонографія (новонародженим і дітям до 1 року)

Вартість послуги - 400 грн.

УЗД головного мозку - безпечне і безболісне обстеження, що дозволяє оцінити стан головного мозку дітей. Обстеження можливо провести тільки на першому році життя (іноді до двох років), так як УЗД проводиться через джерельця, пропускають ультразвук. Згодом вони окостеневают і проведення нейросонографії стає неможливим, так як кістка - серйозний акустичний бар'єр, що перешкоджає проходженню ультразвуку.

Показання для нейросонографії

УЗД головного мозку дитини зазвичай проводиться за призначенням педіатра або ж дитячого невролога. Нейросонографія показана всім дітям першого року життя, як швидкий, простий і безпечний спосіб виключити можливі патології в його розвитку. У деяких випадках нейросонографія проводиться не тільки в якості скринінгу, а й за показаннями.

 Обстеження необхідно:

  • недоношеним дітям;
  • новонародженим з малою вагою;
  • в разі незвичайної форми голови або будови лицьового скелету;
  • при симптомах неврологічних проблем (порушення сну у новонароджених, судоми, відставання в розвитку);
  • при ризику розвитку внутрішньоутробних патологій;
  • при підозрі на кісти або крововилив в головний мозок.

В якості скринінгового обстеження нейросонографія проводиться у віці 1 - 1,5 місяців, при наявності показань, можливе проведення УЗД до окостеніння джерелець (в більшості випадків це відбувається близько року, в рідкісних випадках - до двох років).

ЩО ПОКАЗУЄ УЗД головного мозку ДИТИНИ?

Результати обстеження дозволяють лікарям виключити розвиток аневризм, крововиливів, арахноідальних кіст, ішемії головного мозку, пухлин і менінгіту. Завдяки нейросонографии лікар може оцінити розміри і контури шлуночків головного мозку, стан великих судин мозку і їх сплетіння, визначити, чи немає крововиливів в шлуночки або речовина головного мозку.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ нейросонографія?

УЗД безпечно і безболісно для дитини, часто процедуру проводять, поки дитина спить, навіть не потривоживши його сну.

Ніякої спеціальної підготовки до обстеження не потрібно - лікар за допомогою ультразвукового датчика через тім'ячко вивчає стан мозку і видає висновок.

У більшості випадків, дослідження проводиться через передній джерельце, що знаходиться між лобової і тім'яної кісткою, але може проводитися і через джерельця на скронях або потиличний отвір, що знаходиться біля основи шиї.

До проведення нейросонографії немає ніяких протипоказань, у цього обстеження відсутні побічні ефекти.


OGZmYzRh